Inloggen
Excursie Den Haag op 3 september 2024.
De dag begon met een heerlijk kopje koffie met gebak bij cafe Luden. Daarna werd de groep van ongeveer 40 personen in tweeen gesplitst. De ene groep ging een stadswandeling maken met als titel :Rond de Hofvijver. De gids was Jacqueline Alders, een oud-werknemer van NN. Ze wist heel veel te vertellen in een rap tempo. Uiteindelijk kwamen we terecht in het IBIS hotel, dat vroeger het kantoor van de Nederlanden van 1845 geweest is. Het is een mooi gebouw, ontworpen door Berlage. Zelfs het bureau van de directeur dhr. Henny staat er nog.
Op de terugweg liepen we door de mooie passage met diverse winkels. Op het middenplein hing een kunstwerk van allerlei hoedjes. Het was een boeiende en leerzame wandeling.
De andere groep ging naar het Haags Historisch Museum. Een gids leidde de mensen rond bij de tentoonstelling 800 jaar Binnenhof.
Bij de lunch troffen de twee groepen elkaar weer. Er werd een prima lunch geserveerd.
Om kwart voor twee gingen de twee groepen weer op weg. De groep die naar het Haags Historisch Museum ging trof helaas een gids, die niet zo boeiend kon vertellen in tegenstelling tot de gids van die morgen. Ook van de wandeling met Jacqueline werd weer volop genoten.
Omdat het zonnetje zich van zijn beste kant liet zien konden we op het terras van Luden nog na praten over deze dag onder het genot van een drankje en een paar bitterballen. We kunnen terugkijken op een geslaagde dag.
Marjan van Hof


